Августа Ада Кінг Лавлейс: біографія

Августа Ада Кінг Лавлейс: біографія

10 грудня 1815 - 27 листопада 1852

Біографія

      народилася 10 грудня 1815 року, була єдиним закононароджених дитиною англійського поета Джорджа Гордона Байрона і його дружини Анни Ізабелли Байрон (Анабелла). Ганна Ізабелла Байрон в кращі дні свого сімейного життя за своє захоплення математикою отримала від чоловіка прізвисько «Королева паралелограм». У єдиний і останній раз Байрон бачив свою дочку через місяць після народження. 21 квітня 1816 Байрон підписав офіційне розлучення і назавжди покинув Англію.

      Дівчинка отримала перше ім'я Аугуста (Августа) на честь зведеної сестри Байрона, з якою у нього, за чутками, був роман. Після розлучення її мати і батьки матері ніколи не назвали її цим ім'ям, а називали Адою. Більше того, із сімейної бібліотеки були вилучені всі книги її батька.

    Мати новонародженої віддала дитину батькам і відправилася в оздоровчий круїз. Повернулася вона вже тоді, коли дитину можна було починати виховувати. У різних біографіях висловлюються різні твердження щодо того, жила чи Ада зі своєю матір'ю: деякі стверджують, що її мати займала перше місце в її житті, навіть у шлюбі; за іншими джерелами, вона ніколи не знала ні одного батька.

      Місіс Байрон запросила для Ади свого колишнього вчителя - шотландського математика Огастеса де Моргана. Він був одружений на знаменитій Мері Соммервіль, яка перевела свого часу з французького «Трактат про небесну механіку» математика і астронома П'єра-Симона Лапласа. Саме Мері стала для своєї вихованки тим, що зараз прийнято називати «рольовою моделлю».

    Коли Аді виповнилося сімнадцять років, вона змогла виїжджати в світ і була представлена ??королю і королеві. Ім'я Чарльза Беббіджа юна міс Байрон вперше почула за обіднім столом від Мері Соммервіль. Через кілька тижнів, 5 червня 1833 року, вони вперше побачилися. Чарльз Беббідж в момент їхнього знайомства був професором на кафедрі математики Кембриджського університету - як сер Ісаак Ньютон за півтора століття до нього. Пізніше вона познайомилася і з іншими видатними особистостями тієї епохи: Майклом Фарадеєм, Девідом Брюстером, Чарльзом Уїтстона, Чарльзом Діккенсом та іншими.

    За кілька років до вступу на посаду Беббідж закінчив опис лічильної машини, яка змогла б робити обчислення з точністю до двадцятого знака. Креслення з численними валиками і шестерінками, які наводилися в рух важелем, ліг на стіл прем'єр-міністра. У 1823 році була виплачена перша субсидія на будівництво того, що тепер вважається першим на землі комп'ютером і відоме під назвою «Велика різницева машина Беббіджа». Будівництво тривало десять років, конструкція машини все більше ускладнювалася, і в 1833 році фінансування було припинено.

     У 1835 році міс Байрон вийшла заміж за 29-річного Вільяма Кінга, 8-го барона Кінга, який незабаром успадкував титул лорда Лавлейс. У них було троє дітей: Байрон, народження 12 травня 1836 року, Анабелла (Леді Енн Блюн), народжена 22 вересня 1837 і Ральф Гордон, народжений 2 липня 1839. Ні чоловік, ні троє дітей не завадили Аді із захватом віддатися того, що вона вважала своїм покликанням. Заміжжя навіть полегшило її праці: у неї з'явився безперебійне джерело фінансування у вигляді фамільної скарбниці графів Лавлейс.

Цей матеріал для Вас скачали Сташук Сергій та Сахно Олександр із сайту http://www.people.su/

6 коментарів:

  1. Дякую. мені було цікаво дізнатися нове з біографії Байрона.

    ВідповістиВидалити
  2. Сучасні батьки також віддають своїх дітей своїм батькам, а самі мотаються по круїзах.

    ВідповістиВидалити
  3. Сучасні батьки також дають дітям спочатку одні імена, а потім інші. Як і багато років назад. Як у книзі Екклесіаста:"ничого нового нема під сонцем".

    ВідповістиВидалити
  4. Дякую. Стаття мені сподобалась

    ВідповістиВидалити